Copyright 2024 - MEKSAV

Burslar;

Vakfımız, kuruluş amacı doğrultusunda, kurulduğu tarihten buyana Vakıf Burs Yönetmeliğimizin 2. Maddesinde ifade edilen; “ Vakfımızca verilecek olan burslar dil, din, uyruk gözetmeksizin Ülkemiz Yüksek Öğrenim Kurumlarından birine kesin kaydını yaptırmış ön lisans ve lisans öğrencilerinden ihtiyaç sahiplerine verilecektir.” İlkesi doğrultusunda burs vermektedir.

Vakıf burslarımız için “Burs Yönetmeliği ”mize göre burs Başvurusu ve Kabul koşulları aşağıdaki gibidir;

Burs için başvurular yönetmelik ekinde bulunan “Burs İstek Formu” ile yapılacaktır.

Form eksiksiz doldurulup ekleri tam olarak gönderilmelidir.

“Burs İstek Formu” en geç Eylül ayı sonuna kadar formda belirtilen Vakıf adresi veya yazışma adresine posta ile veya elden teslim edilecektir.

Başvurular, “Burs komisyonu” tarafından değerlendirerek başvurusu kabul edilenlere en geç 15 Kasım ayı sonuna kadar bildirilir.

Başvuruları kabul edilen öğrenciler okudukları okulun bulunduğu il veya ilçenin “Ziraat Bankası” şubesine açtırdıkları Hesap Defterinin ilk sayfasının fotokopisini (İsim, Şube ve Hesap No görülecek şekilde ) Vakfa göndereceklerdir.

Bursun başlangıcı her yılın ocak ayında olacaktır.

Öğrenciler her öğretim yılı sonunda okul yönetiminden alacakları “Not Durum Belgesi” ni (iki sömestrinin transkripti) vakfa göndereceklerdir. Her sömestri için bir (1)’den fazla dersten başarısız olan öğrencilerin bursları iptal edilecektir.

Vakfımız Yönetim Kurulu her yılın Eylül ayı içinde yapılacak Yönetim Kurulu toplantısında burs verilecek öğrenci sayısı ve verilecek burs miktarını Vakfın gelirleri ve günün ekonomik şartları gereğince belirleyecektir.

Burs İstek Formunu indirmek için tıklayınız.

f t g m